top of page

ייעוץ ותהליך אישי

הכלים והתובנות שרכשתי ופיתחתי הם פרי עמל של עשרות שנים של ניסיון, תרגול ושכלול על עצמי ועל אלפי תלמידיי ברחבי העולם. במהלך הדרך עשיתי בעצמי המון טעויות. אם הייתי יודע ומכיר את הכלים האלה מבעוד מועד, הייתי יכל להימנע מהטעויות האלה ולחסוך לעצמי הרבה כאב וסבל. 

היום אני יודע: לא חייבים לעשות את הטעויות האלה כדי להצליח להשתמש בפחד בחכמה, ולפתח אומץ יוצא דופן.

את הכלים האלה קיבצתי אל תוך מודל ממוקד, סדור ומפורט שאני מעביר במהלך תהליכי עומק אישיים. במידת הצורך, נעבור בתהליך גם חלק טיפולי שנועד לטפל בטראומות, אובססיות והפרעות שונות המקשות ופוגעות בהשגת היעדים ובאיכות החיים. 

מדובר בתהליך ממוקד המחמש אותך בכלים הרלוונטיים בדרכך להצלחה בתחום או בתחומים הרצויים, לצד עצמאות תודעתית ורגשית - מבלי לייצר אצלך תלות בכדורים או במטפל או מנטור. ביכולתו של כל אדם לצאת לעצמאות תודעתית, בהינתן הדרכה נכונה. המוח הוא איבר גמיש ביותר שיכל לעבור טרנספורמציות מופלאות בזמן קצר יחסית אם מכירים את המנגנונים שבו ואת דרכי הפעולה שלו.

אין שום סיבה להפוך תהליכים מסוג זה לחלק בלתי נפרד מחייו של האדם, מעין קביים נפשיים כרוניים. מסיבה זו, נקבע מראש אורך מומלץ בהתאם לסוג השינוי המבוקש, ונתקדם בסבלנות ובקשב בהתאם לקצב שלך ולרצונות שלך, אך עם זאת, נתקדם בהתאם למודל מנוסה ומצליח, אשר לכל שלב ולכל פגישה בו יש מטרה מוגדרת וברורה.  

 

לתושבי ישראל - התהליכים מתבצעים פרונטלית בקליניקה שלי או באמצעות פגישות וידאו. לתושבי מדינות אחרות התהליכים מתבצעים באמצעות פגישות וידאו, באנגלית ובספרדית.

אופן ההתקשרות

תוכלו ליצור איתי קשר באופן אישי באמצעות דוא"ל/טופס הפנייה כאן למטה, ואם אני זמין להתחלת התהליך במועד פנייתכם, אשיב לכם לשם תיאום פגישה טלפונית שבה אבחן האם מדובר באחד מתחומי ההתמחות שלי שבו אוכל לסייע. אם אכן מדובר בתחום התמחות שלי, נכיר קצת יותר אחד את השני ואציג בפניכם בהרחבה את סגנון התהליך, שלביו ומהותו. כמו כן אמסור לכם את הפרטים הרלוונטיים: משך פגישה, אורך תהליך מומלץ עבורם ומחיר.

אם איני זמין להתחלת תהליך במועד פנייתכם, אשיב לכם בנוגע למועד משוער אפשרי בעתיד.

תחומי המומחיות שלי

פיתוח אומץ, עוצמה אישית והיכולת לדחיית סיפוקים

אומץ ועוצמה אישית הן תכונות נלמדות ולא כבהכרח מולדות. לצדן, דחיית סיפוקים היא אולי התכונה החשובה ביותר שבחזקת האדם והיא מהווה לעיתים את המפתח לפריצת דרך בכל תחום.

חרדה

חרדה היא פחד מוגזם המתאפיין בתגובה קיצונית על אף שאין כל גורם מאיים שמצדיק תגובה כזו.

החרדה בנויה מארבעה מרכיבים עיקריים:

המרכיב הרגשי: מתבטא בעיקר על ידי תחושת הפחד, תחושה שעלינו לברוח, למרות שלפעמים אפילו לא יודעים לאן ואיך, ואז מופיעה גם תחושת חוסר האונים, שמציפה ומגבירה את הפחד עוד יותר.

המרכיב המחשבתי: דאגות, מחשבות שהכל הולך להיות רע ושחור, ושדבר נוראי עומד לקרות. המחשבות מציפות ולא נותנות מנוח, לעיתים במהלך היום, לעיתים בהתקפים ולעיתים לפני השינה.

המרכיב הגופני: הסימנים הגופניים של החרדה הם רבים, והנפוצים שבהם: תחושת מתח קלה או קשה בשרירים, כאבי בטן, ראש וגב, שלשולים, דפיקות לב, לחץ בחזה ובבטן, זרמים בידיים וברגליים, הזעה ורעד.

המרכיב ההתנהגותי: הימנעות מהגורם שמהווה את סיבת החרדה. ההימנעות מרגיעה לזמן קצר, אך בטווח הארוך היא אחת מהבעיות העיקריות מכיוון שהיא עלולה להגביר את החרדה באותו תחום, במקרה שהימנעות מוחלטת מאותו גורם היא בלתי אפשרית. במקרים רבים הימנעות מוחלטת היא כמעט בלתי אפשרית, ולכן אם בכל זאת דוגלים בה, היא עלולה להוביל לשיבוש מוחלט של החיים.

התקפי חרדה

התקפי חרדה הם אירועים פתאומיים של דופק מהיר, לחצים בחזה, תחושת מחנק ועוד. האדם בטוח שמשהו רע עומד לקרות, ולעיתים מחפש סיוע רפואי.

פוסט טראומה

פוסט טראומה היא חרדה לפרקים, או חרדה בלתי פוסקת, לאחר אירוע יחיד או חוזר, שהיווה איום ממשי לחיים או שהתאפיין בסטרס קיצוני.

פוביות

פוביות הן חרדות מדבר מה ספציפי כמו חפץ או אירוע, לדוגמה: טיסות, נסיעה ברכב, מעליות, נחשים ועוד. הפוביה מלווה בתסמינים גופניים של חרדה בעת מפגש עם הגורם המאיים וגורמת להימנעות מאירועים כאלה בעתיד.

הפרעת חרדה

הפרעת חרדה היא מצב שבו ישנה חזרתיות של התקפי חרדה וחשש מבואם.

ייעוץ ואימון זוגי

אימון זוגי בשיטת וירג'יניה סאטיר בשילוב מקורות מהיהדות, ובדגש על פחדים בזוגיות, אומנות המריבה, תסכולים בזוגיות כמנועי צמיחה, עיצוב הזוגיות ככלי מרכזי לריפוי עצמי ועוד.

התקפי פאניקה

התקפי פאניקה הם מצב שבו מתרחשים התקפים תכופים של פחד עוצמתי המלווה בסימפטומים גופניים חריפים דמויי התקף לב או אובדן שפיות.

O.C.D

הפרעה טורדנית כפייתית המתבטאת במחשבות בלתי נשלטות החוזרות לראש ומלוות בטקסים חוזרים שמהווים את המרכיב הכפייתי של ההפרעה.

 

הסובלים מ-OCD חיים במעגל אובססיבי כפייתי שממנו הם מתקשים מאד להתנתק: מחשבה פולשנית קטסטרופלית עולה, כמו "משהו נורא עלול לקרות אם...", ומחשבה זו מעוררת מצוקה המתבטאת בלחץ, בושה, גועל, או פחד במינון מופרז. כדי להיפטר מאותה מחשבה ומאותן תחושות לא נעימות עולה צורך לבצע טקס בדמות התנהגות כפייתית שמרגיעה את התחושות כגון רחצה, שטיפה, בדיקה חוזרת, אמירה מילה מסוימת ועוד. ביצוע הטקס מביא להקלה אך הקלה זו זמנית בלבד מאחר שהמחשבה האובססיבית חוזרת ונשנית.

 

סוגים נפוצים של ההפרעה יכולים להתבטא על ידי פחד מזיהום; ש"דברים רעים יקרו" אם לא נבצע את הפעולה הכפייתית; מחשבות על פגיעה פיזית באחר ובמיוחד בקרובים שלנו (נפוץ בקרב יולדות כלפי התינוק); התלבטות בלתי פוסקת, טורדנות בתחום הדת ("אני לא בטוח שיצאתי ידי חובה בקיום המצווה"); צורך בסימטריה ובדיוק; מחשבות לא רצויות בתחום המיני כמו גילוי עריות, בגידה, דחף למציצנות ועוד; צורך לספר כל דבר; צורך להתוודות על כל דבר; צורך לשאול כל דבר; צורך לדעת "בוודאות"; ואגרנות.

הפרעת חרדה מוכללת

דאגנות מוגזמת ולא מידתית בנוגע לנושאים רבים לאורך תקופה ארוכה.

מנטורינג תעסוקתי ושחיקה בקריירה

ניהול ארגון INSTINCT כולל מגע עם תחומי עיסוק רבים שבחלקם עסקתי בעצמי כשכיר במהלך הדרך, ועם בעלי מקצוע רבים, וביניהם בעלי תפקידים שלוקחים חלק בארגון. ניסיון עסקי זה, גם המקומי וגם הבינלאומי, הכולל תקשורת עם תרבויות מגוונות בשפות שונות, סייע לי לפתח נקודת מבט רחבה על שוק התעסוקה ועל הדרכים להצליח בו, לרבות על האתגר המתמיד של שחיקה בקריירה, שלא פוסח על תפקידים מעניינים ומהנים. 

צור קשר

052-5582-007

תודה על פנייתך, אחזור אליך בהקדם

bottom of page